مغز و اعصاب

مغز و اعصاب

عمل های مغز و اعصاب از مهمترین و حساس ترین جراحی های حوزه ی پزشکی است و به دلیل نیاز به دقت بالا و زمان طولانی جراحی در زمره ی پیچیده ترین جراحی های این رشته قرار می گیرد. شرکت نیپاک به منظور ارتقای سطح کیفی این نوع جراحی در کشور، محصولات الکتروسرجری مغز و اعصاب را از کمپانی Bissinger و سیلیکون پدهای وضعیت دهی (Positioning) بیمار را از کمپانی Trulife به مراکز درمانی ارائه می کند. محصولات دو کمپانی فوق از باکیفیت ترین مواد اولیه ساخته شده و در بهترین مراکز درمانی دنیا مورد استفاده قرار می گیرند. این محصولات تنوع فراوانی دارد و از آن ها در جراحی های شاخه های دیگر نظیر ENT، پیوند و ... نیز استفاده می شود.

فورسپس های بایپلار

از مهمترین کاربردهای ابزار بایپولار الکتروکوتر، استفاده از آن ها در جراحی های مغز و اعصاب می باشد. جداسازی تومورهای سیستم عصبی و سوزاندن دقیق بافت های مورد نظر با استفاده از ابزار الکتروسرجری یکی از چالش-برانگیزترین مراحل این نوع جراحی است، چرا که جداسازی و سوزاندن بافت های ناخواسته در سیستم عصبی باعث خونریزی و حتی از بین رفتن بافت های حیاتی شده و می تواند آسیب های جبران ناپذیری برای بیمار به همراه داشته باشد. لذا ضروری است ابزاری که در این بخش مورد استفاده قرار می گیرد از طراحی و کیفیت مناسب برخوردار بوده و مواد استفاده شده در آن ها رسانش بالایی داشته تا به راحتی بافت تحت جراحی را بسوزانند. همچنین این ابزار باید امکان استریل با اتوکلاو را داشته باشند تا با درصد اطمینان بالاتری مجدداً مورد استفاده قرار بگیرند. فورسپس های بایپولار Bissinger که در انواع جراحی های مغز و اعصاب استفاده می شوند، تنوع فراوانی داشته و به لحاظ کیفی از بهترین محصولات دنیا در این حوزه می باشند. این فورسپس ها در دو جنس معمولی (آبی رنگ) و Non-stick ساخته شده و در اندازه ها و مدل های مختلف طراحی و ارائه می گردد. فورسپس های Non-stick بیسینگر به دلیل استفاده از آلیاژ نقره و مس در سر فورسپس، رسانش این مدل را تا حد زیادی افزایش داده است. در نتیجه هنگام استفاده از فورسپس های Non-stick، بافت به سر فورسپس نمی چسبد و نیازی به شستشو حین جراحی نخواهد بود. استفاده از فورسپس های Non-stick زمان جراحی را کاهش داده و دقت جراحی را به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. محدوده ی طول فورسپس های معمولی و Non-stick از 11 تا 24 سانتی متر و ضخامت سر (tip) فورسپس ها 0.3، 0.6، 1 و 2 میلی متر می باشد. همچنین فورسپس های بایپولار Bissinger در مدل های مستقیم سرصاف، مستقیم سرکج، بایونت سرصاف و بایونت سرکج ساخته شده تا مجموعه ی کاملی از ابزار بایپولار را برای تمامی جراحی های این حوزه فراهم نماید. فورسپس های بایپولار علاوه بر جراحی های مغز و اعصاب در جراحی های ENT و پیوند نیز استفاده ی گسترده ای داشته و برای انعقاد بافت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

دانلود کاتالوگ
فورسپس های میکروسرجری بایپلار

علی رغم ارائه ی فورسپس های بایپولار در اندازه ها و مدل های متنوع، در برخی از جراحی ها مثل جراحی قاعده ی جمجمه در حوزه ی مغز و اعصاب و یا جراحی سینوس در حوزه ی ENT، دسترسی به برخی بافت ها بسیار مشکل است، لذا ضروری است از ابزاری با طراحی ویژه استفاده شود که علاوه بر ظرافت بالا کارایی لازم جهت دسترسی به نقاط مختلف جمجمه را داشته باشد. در این راستا کمپانی Bissinger با به کارگیری از فناوری های روز دنیا هر ساله ابزار متنوعی را به جراحان ارائه می دهد. از جمله ی این ابزار می توان الکترودهای بایپولار مدل میکرودام (Microdome) و میتراس (Mithras) را نام برد. این دو مدل الکترود به دلیل قرار دادن دو قطب ابزار داخل یک استوانه ی باریک، در حفره های مختلف جمجمه و دهانه ی بینی گیر نمی کند. طراحی ویژه این دسته از فورسپس ها امکان دسترسی جراح به بافت های دور از دسترس را می دهد و همچنین انعقاد نقاط بسیار کوچک را میسر می سازد. کمپانی Bissinger این دو مدل ابزار بایپولار را در سایزها و شکل های مختلف به جراحان پیشنهاد می کند.

دانلود کاتالوگ
کابل های مونوپلار و بای پولار الکتروسرجری

به منظور استفاده از ابزار الکتروسرجری در اعمال جراحی اندوسکوپیک اعم از جراحی های لاپاروسکوپی، اورولوژی، هیستروسکوپی و آرتروسکوپی نیاز است ابزار مذکور از طریق یک کابل مخصوص به دستگاه الکتروکوتر اتاق عمل متصل شود. بدیهی است با توجه به تعدّد ابزار الکتروسرجری و همچنین استانداردهای متفاوت (در پورت های مربوط به کابل) در برندهای مختلف الکتروکوتر، کابل های متعددی در اتاق عمل استفاده می شوند. از این رو به منظور راه اندازی ابزار الکتروسرجری انتخاب کابل متناسب با ابزار و الکتروکوتر امری ضروری به نظر می رسد. کمپانی Bissinger یکی از شرکت های اصلی تولیدکننده ی ابزار جانبی الکتروکوتر در جهان به حساب می آید. این کمپانی تولیدکننده ی کابل های مخصوص ابزار الکتروسرجری با انواع فیش ها (جهت اتصال به کوترهای مختلف) بوده و محصولات این بخش را در دو مدل مونوپلار و بایپولار ارائه می کند.

دانلود کاتالوگ
سیلیکون های پوزیشن بیمار

یکی از مهمترین مباحث شاخه ی بیهوشی، وضعیت دادن (Positioning) بدن بیمار حین عمل جراحی است. هدف از وضعیت دهی بدن بیمار، انجام عمل در بهترین موقعیت ممکن و با کمترین فشار وارده به بدن بیمار می باشد. با توجه به نوع جراحی، وضعیت بدن بیمار یکی از وضعیت های اصلی سوپاین (طاق باز)، لترال (خوابیده به کنار)، پرون (خوابیده به پشت)، لیتوتومی (وضعیت مخصوص جراحی های زنان و اورولوژی) و یا یکی از وضعیت های فرعی تِرِندِلِنبِرگ، تِرِندِلِنبِرگ معکوس، نشسته، نیم لترال و ... می باشد. وضعیت دهی به بدن بیمار توسط پرسنل بیهوشی و زیر نظر پزشک بیهوشی در اتاق عمل انجام می گیرد. قرار گرفتن بدن در یک وضعیت ثابت در طول چند ساعت عمل جراحی عوارضی از جمله قرمزی پوست، زخم بستر، دردهای عضلانی و ... را پس از جراحی به دنبال دارد. از این رو به منظور کاهش این عوارض لازم است از محصولات ویژه ای برای وضعیت دهی بهینه ی بیمار استفاده شود. خوشبختانه در سال های اخیر از سوی مراکز درمانی توجه بیشتری به این موضوع شده است، لذا شرکت نیپاک محصولات سیلیکونی ساخت کمپانیTrulife ایرلند و تشک های پوزیشن ساخت کمپانی Schmidt آلمان را به منظور وضعیت دهی بدن بیمار در وضعیت های مختلف اصلی و فرعی به مراکز درمانی ارائه می دهد. این شرکت همچنین به منظور انتقال بیمار از واحد ریکاوری اتاق عمل به بخش های مختلف، رول های انتقال بیمار کمپانی Schmidt آلمان را ارائه می کند. مجموعه محصولاتی که ذکر شد، وضعیت دهی و انتقال بیماران را با کمترین عوارض ممکن تضمین کرده و استانداردهای مراقبت از بیمار را در مراکز درمانی ارتقا می بخشد.

دانلود کاتالوگ