ژینکولوژی

ژینکولوژی

ژینکولوژی یکی از شاخه های علم پزشکی به شمار می رود که با جراحی و درمان ارگان های تولید مثل زنان سروکار دارد و به پزشک متخصص در این رشته ژینکولوژیست یا متخصص زنان می گویند. ارگان هایی از بدن که این شاخه از پزشکی با آن ها سر و کار دارد عبارتند از: رحم، دهانه ی رحم، واژن، لوله های فالوپ و … . بیماری های مرتبط با ژینکولوژی معمولاً با معاینه و یا با استفاده از تکنیک های مختلف تصویربرداری قابل تشخیص هستند. شرکت نیپاک نماینده ی انحصاری محصولات ژینکولوژی از دو کمپانی Bissinger وAmnotec آلمان در ایران می باشد. این محصولات تنوع فراوانی داشته و در دسته های مختلف قرار می گیرند.

لنزهای جراحی اندوسکوپی

در این قسمت شما می توانید با محصولات کمپانیINNOVIEW آشنا شوید. این محصولات شامل لنزهای تلسکوپی مرسوم مورد استفاده در اعمال جراحی درون بین (اندوسکوپی) است. تجربه ی طولانی این کمپانی در ساخت و تولید انواع لنزهای تلسکوپی باعث شده تا لنزهای Innoview تمامی مشخصات لازم برای یک محصول درجه یک را دارا باشند. در صورت نیاز به لنزهای تلسکوپی دیگر، می توانید محصول درخواستی خود را از طریق شرکت نیپاک به کمپانی Innoview در آلمان سفارش دهید.
• همه ی محصولات دارای علامت autoclavable (134°C / 273°F) ، با دستگاه اتوکلاو قابل استریل هستند. کمپانی Innoview اتوکلاو شدن این دسته از محصولات را تا 18 ماه ضمانت می کند.
• بزرگنمایی عدسی ها به گونه ای است که حتی در مواقعی که محل جراحی از لنز دور است، جراحی به راحتی انجام می شود.
• جهت دید راحت در تمامی لنزها براساس نوع جراحی
• شدت روشنایی درخشان و وضوح بالای کریستالی
• ارائه ی رنگ واقعی و تمرکز یکنواخت روی کل تصویر
• عمق میدان بهینه بر اساس نوع جراحی
• تمام قسمت های فلزی لنزها از فولاد ضدزنگ ساخته شده و نسبت به لنزهای کمپانی های شناخته شده ی دیگر که از آلیاژ کروم و برنج در بدنه ی لنزهایشان استفاده می کنند برتری دارد.
• همه ی لنزها با سیستم STORZ سازگارند و در صورت نیاز مرکز به سازگاری با بقیه ی برندها، لنز مناسب تحت سفارش قرار می گیرد.
• همه ی لنزها دارای آداپتور اتصال به کابل نور سرد کمپانی های دیگر می باشد (Storz, Olympus, Wolf, ACMI).

دانلود کاتالوگ
یونیتهای جراحی اندوسکوپی

در هریک از جراحی های اندوسکوپی که در گروه های جراحی عمومی، لاپاروسکوپی، اورولوژی و زنان برگزار می شود، بسته به نوع جراحی مجموعه ای از دستگاه ها (یونیت) مورد استفاده قرار گرفته و به همراه ابزار مخصوص آن جراحی، ست جراحی را تشکیل می دهند. در تمام جراحی های درون بین (اندوسکوپیک) حداقل به یک مانیتور پزشکی، منبع نور سرد، دوربین، هد دوربین و پمپ مناسب برای جراحی مورد نظر نیاز است. همچنین با توجه به نوع جراحی، دستگاه هایی از قبیل اینسافلیتور (جراحی لاپاروسکوپی) و شِیور (جراحی آرتروسکوپی) مورد استفاده قرار می گیرند. از طرفی برخی مراکز جهت ثبت اطلاعات اعمال جراحی (شامل فیلم و تصاویر) از سیستمی برای آرشیو اطلاعات جراحی ها استفاده می کنند. شرکت نیپاک نماینده ی انحصاری یونیت های لاپاروسکوپی، اورولوژی، هیستروسکوپی و آرتروسکوپی از کمپانی Amnotec آلمان در ایران می باشد و دستگاه های فوق را به مراکز درمانی ارائه می نماید.

دانلود کاتالوگ
ابزار الکتروسرجری جراحی اندوسکوپی

یک دسته از مهم ترین ابزار لاپاروسکوپی و زنان ابزاری هستند که با اتصال به جریان فرکانس بالا (تولید شده توسط دستگاه الکتروکوتر) جهت انعقاد و برش بافت های داخلی بیمار تحت جراحی استفاده می شوند. این ابزار شامل انواع هوک، دسته، شفت و اشکال مختلفی از اینزرت (مغزی) می باشند. شرکت نیپاک نماینده ی انحصاری انواع گرسپرها و هوک های دائم مصرف لاپاروسکوپی از کمپانیBissinger آلمان در ایران بوده و این ابزار را در دو مدل مونوپلار و بایپولار ارائه می کند.

دانلود کاتالوگ
ست هیستروسکوپی

هیستروسکوپی یک روش آندوسکوپی برای مشاهده، تشخیص و در صورت نیاز درمان ناهنجاری ها و بیماری های رحمی می باشد. در این روش متخصص می تواند بدون برش به طور مستقیم از طریق هیستروسکوپ که یک لوله باریک حامل دوربین و یک چراغ است و از طریق واژن وارد رحم می شود، رحم را به طور کامل بررسی کند و به رفع مشکلات آن بپردازد. در هیستروسکوپی مخاط دهانه رحم، بافت پوششی داخل رحم و سوراخ های لوله فالوپ به طور کامل قابل مشاهده هستند. و اگر بافت های غیرطبیعی موجود باشند امکان برداشت و نمونه گیری از آنها وجود دارد.

دانلود کاتالوگ
ست رزکتوسکوپ زنان (مونوپلار و بایپلار)

پس از هیستروسکوپی رحم گاهی لازم است بافت های غیرعادی و ناهنجاری های ایجاد شده با استفاده از جریان فرکانس بالا تراشیده و جدا شوند. جراحان زنان برای این کار از رزکتوسکوپ استفاده می کنند. این نوع از عمل جراحی برای درمان انواع فیبروم، سپتوم و بافت های اضافی و غیرطبیعی ایجاد شده در رحم به کار میرود. همانطور که از اصطلاح رزکتوسکوپی بر می‌آید، این عمل با رویت بافت غیرعادی و دسترسی به آن از داخل مسیر مجرای واژن و دهانه ی رحم انجام شده و در طی آن، قسمتی از بافت با روش الکتروکوتری تراشیده و برداشته می‌شود. این عمل جراحی معمولاً با بی‌حسی نخاعی یا بیهوشی کامل انجام می‌شود. این جراحی در دو وضعیت مونوپلار و بای-پولار قابل انجام است که برای انجام هر کدام ست مخصوص این وضعیت لازم است استفاده شود. شرکت نیپاک ست مونوپلار جراحی رزکتوسکوپی داخل رحمی (Intra-Uterine Resectoscopy) را از محصولات کمپانی Amnotec و ست بای پولار را به جهت طراحی خاص و بدیع Bissinger از این کمپانی سفارش داده و به مراکز درمانی ارائه می دهد.

دانلود کاتالوگ
ابزار هیسترکتومی

در صورتی که پزشک متخصص زنان تشخیص دهد رحم بیمار باید به صورت کامل و یا بخشی از آن از بدن خارج گردد، لازم است یکی از انواع جراحی هیسترکتومی انجام شود. این جراحی به دلیل محل قرار گرفتن رحم در بدن بسیار حساس بوده و طبعاً روش ها و ابزار مختلفی برای انجام آن به کار گرفته می شود. شرکت نیپاک نماینده ی انحصاری دو کمپانی Bissinger و Amnotec آلمان در ایران بوده و به منظور تکمیل ابزار جراحی در شاخه ی زنان، محصولات متنوعی را از دو کمپانی فوق برای جراحی هیسترکتومی ارائه می دهد. این محصولات عبارتند از: انواع منیپولاتور، کانولای رحمی، دریل میوما، دستگاه مورسلیتور و ...

دانلود کاتالوگ
ست سیستوسکوپی

سیستوسکوپی یا مثانه بینی یک از جراحی ها در شاخه ی اورولوژی است که در آن مجموعه ای از ابزار و لنز و شیت از راه مجرای ادرار وارد مثانه شده و ناهنجاری های احتمالی مورد معاینه و بعضاً درمان قرار می گیرد. سیستوسکوپی اطلاعات با ارزشی از مجراری ادرار، پروستات و مثانه به پزشک می دهد. تومورهای مثانه از نوع مخملی شکل که با هیچ وسیله ای قابل تشخیص نیستند به راحتی بوسیله سیستوسکوپی قابل تشخیص هستند. بیمارانی که باید عمل پروستات شوند، قبل از عمل حتما باید سیستوسکوپی شوند. التهاب های مثانه کاملا بوسیله سیستوسکوپی قابل تشخیص هستند. شرکت نیپاک ست ابزار دائم مصرف سیستوسکوپی را از محصولات کمپانی Amnotec وارد کرده و به مراکز درمانی ارائه می دهد.

دانلود کاتالوگ