اورولوژی

اورولوژی

یکی از شاخه های علم پزشکی به شمار می رود که با جراحی و درمان سیستم دفع ادرار و ارگان های تولید مثل و دفع ادرار مردان و زنان سروکار دارد و به پزشک متخصص در این رشته اورولوژیست می گویند. ارگان هایی از بدن که این شاخه از پزشکی با آن ها سر و کار دارد عبارتند از: کلیه ها، غدد آدرنال، مثانه، پروستات، اپیدیدیم، کیسه منی، پروستات، مجاری ادراری و تولید مثل و … . بیماری های مرتبط با اورولوژی معمولاً خاموش هستند و بعد از آسیب زدن به بدن قابل تشخیص بوده و قبل از آن قابل تشخیص و درمان نیستند، مگر این که به صورت دوره ای برای غربالگری به پزشک مراجعه کنید. شرکت نیپاک نماینده ی انحصاری محصولات اورولوژی دو کمپانی Bissinger وAmnotec آلمان در ایران می باشد. این محصولات تنوع فراوانی داشته و در دسته های مختلف قرار می گیرند.

لنزهای جراحی اندوسکوپی

در این قسمت شما می توانید با محصولات کمپانیINNOVIEW آشنا شوید. این محصولات شامل لنزهای تلسکوپی مرسوم مورد استفاده در اعمال جراحی درون بین (اندوسکوپی) است. تجربه ی طولانی این کمپانی در ساخت و تولید انواع لنزهای تلسکوپی باعث شده تا لنزهای Innoview تمامی مشخصات لازم برای یک محصول درجه یک را دارا باشند. در صورت نیاز به لنزهای تلسکوپی دیگر، می توانید محصول درخواستی خود را از طریق شرکت نیپاک به کمپانی Innoview در آلمان سفارش دهید.
• همه ی محصولات دارای علامت autoclavable (134°C / 273°F) ، با دستگاه اتوکلاو قابل استریل هستند. کمپانی Innoview اتوکلاو شدن این دسته از محصولات را تا 18 ماه ضمانت می کند.
• بزرگنمایی عدسی ها به گونه ای است که حتی در مواقعی که محل جراحی از لنز دور است، جراحی به راحتی انجام می شود.
• جهت دید راحت در تمامی لنزها براساس نوع جراحی
• شدت روشنایی درخشان و وضوح بالای کریستالی
• ارائه ی رنگ واقعی و تمرکز یکنواخت روی کل تصویر
• عمق میدان بهینه بر اساس نوع جراحی
• تمام قسمت های فلزی لنزها از فولاد ضدزنگ ساخته شده و نسبت به لنزهای کمپانی های شناخته شده ی دیگر که از آلیاژ کروم و برنج در بدنه ی لنزهایشان استفاده می کنند برتری دارد.
• همه ی لنزها با سیستم STORZ سازگارند و در صورت نیاز مرکز به سازگاری با بقیه ی برندها، لنز مناسب تحت سفارش قرار می گیرد.
• همه ی لنزها دارای آداپتور اتصال به کابل نور سرد کمپانی های دیگر می باشد (Storz, Olympus, Wolf, ACMI).

دانلود کاتالوگ
یونیت های جراحی اندوسکوپی

در هریک از جراحی های اندوسکوپی که در گروه های جراحی عمومی، لاپاروسکوپی، اورولوژی و زنان برگزار می شود، بسته به نوع جراحی مجموعه ای از دستگاه ها (یونیت) مورد استفاده قرار گرفته و به همراه ابزار مخصوص آن جراحی، ست جراحی را تشکیل می دهند. در تمام جراحی های درون بین (اندوسکوپیک) حداقل به یک مانیتور پزشکی، منبع نور سرد، دوربین، هد دوربین و پمپ مناسب برای جراحی مورد نظر نیاز است. همچنین با توجه به نوع جراحی، دستگاه هایی از قبیل اینسافلیتور (جراحی لاپاروسکوپی) و شِیور (جراحی آرتروسکوپی) مورد استفاده قرار می گیرند. از طرفی برخی مراکز جهت ثبت اطلاعات اعمال جراحی (شامل فیلم و تصاویر) از سیستمی برای آرشیو اطلاعات جراحی ها استفاده می کنند. شرکت نیپاک نماینده ی انحصاری یونیت های لاپاروسکوپی، اورولوژی، هیستروسکوپی و آرتروسکوپی از کمپانی Amnotec آلمان در ایران می باشد و دستگاه های فوق را به مراکز درمانی ارائه می نماید.

دانلود کاتالوگ
ست TURP (مونوپلار و بای پلار)

این نوع از عمل جراحی برای درمان عوارض ناشی از بزرگی پروستات به کار میرود. همانطور که از نام این روش جراحی بر می‌آید، این عمل با رویت پروستات و دسترسی به آن از داخل مسیر مجرای ادراری انجام می‌شود و در طی آن، قسمتی از بافت پروستات با روش الکتروکوتری یا برش با تیغ جراحی برداشته می‌شود. این عمل جراحی معمولاً به عنوان مؤثرترین روش برای درمان BPH در نظر گرفته می‌شود و با بی‌حسی نخاعی یا بی‌هوشی کامل انجام می‌شود. بعد از انجام عمل،به‌طور موقت یک سوند ادراری در مجرای ادراری قرار داده می‌شود تا جریان ادرار برقرار شده و مثانه تخلیه شود. نتیجه این عمل برای 80-90% بیماران BPH، عالی ارزیابی می‌شود. این جراحی در دو وضعیت مونوپلار و بای پولار قابل انجام است که برای انجام هر کدام ست مخصوص این وضعیت لازم است استفاده شود. شرکت نیپاک ست مونوپلار جراحی TURP را از محصولات کمپانی Amnotec و ست بای پولار TURP را به جهت طراحی خاص و بدیع Bissinger از این کمپانی سفارش داده و به مراکز درمانی ارائه می دهد.

دانلود کاتالوگ
ست سیستوسکوپی

سیستوسکوپی یا مثانه بینی یک از جراحی ها در شاخه ی اورولوژی است که در آن مجموعه ای از ابزار و لنز و شیت از راه مجرای ادرار وارد مثانه شده و ناهنجاری های احتمالی مورد معاینه و بعضاً درمان قرار می گیرد. سیستوسکوپی اطلاعات با ارزشی از مجراری ادرار، پروستات و مثانه به پزشک می دهد. تومورهای مثانه از نوع مخملی شکل که با هیچ وسیله ای قابل تشخیص نیستند به راحتی بوسیله سیستوسکوپی قابل تشخیص هستند. بیمارانی که باید عمل پروستات شوند، قبل از عمل حتما باید سیستوسکوپی شوند. التهاب های مثانه کاملا بوسیله سیستوسکوپی قابل تشخیص هستند. شرکت نیپاک ست ابزار دائم مصرف سیستوسکوپی را از محصولات کمپانی Amnotec وارد کرده و به مراکز درمانی ارائه می دهد.

دانلود کاتالوگ
ست TUL

به سنگ شکنی درون اندامی سنگ هایی که در لوله حالب (رابط بین مثانه و کلیه ها) گیر می کنند گفته می شود. وقتی سنگ از کلیه حرکت کرده و در لوله حالب قرار میگیرد باعث انسداد و تخریب کلیه و درد وحشتناکی می گردد که به صورت ناگهانی به سراغ بیمار آمده و او را زمین گیر می کند. در صورت عدم دفع خود به خودی سنگ برای دفع آن از جراحی TUL استفاده می شود. در این جراحی با استفاده از یک لنز تلسکوپی مخصوص

دانلود کاتالوگ
ست اینترنال یوریتروتومی (Internal Urethrotomy)

مجرا یک تیوب (لوله) است که ادرار را از مثانه به خارج هدایت می کند. مجرا معمولا به اندازه کافی، عریض و پهن است که ادرار به راحتی و آزاد از آن به خارج جریان یابد. زمانی که مجرا باریک و تنگ شود به طوریکه خارج شدن ادرار محدود و کند شود، به آن تنگی مجرا (Urethral stricture ) گویند. تنگی مجرای ادراری (پیشابراه) تاثیر قابل ملاحظه ای در کیفیت زندگی دارد و می تواند منجر به عفونت ادراری، سنگ مثانه، آسیب عضلات و اعصاب مثانه، ایجاد فیستول، انتشار عفونت به خون و دیگر اعضای بدن (Sepsis)و در نهایت نارسایی کلیه شود. برای درمان این بیماری جراحی یورتروتومی انجام می شود. در این تکتینک یک وایر(سوند باریک) از محل تنگی رد کرده و سپس تنگی مجرا با ابزاری که دوربین و چاقویی مخصوص از داخل آن عبور کرده است، باز می شود. شرکت نیپاک ست ابزار دائم مصرف اینترنال یورتروتومی را از محصولات کمپانی Amnotec وارد کرده و به مراکز درمانی ارائه می دهد.

دانلود کاتالوگ
ست PCNL

در صورتی که کلیه ی بیمار ایجاد سنگ کند، ابتدا با استفاده از تکنیک سنگ شکنی بیرون اندامی سعی می شود سنگ های کلیه از آن خارج و دفع شوند. اگر پس از طی مراحل فوق سنگ-های ایجاد شده در کلیه بمانند و یا باعث انسداد جریان ادرار به لوله ی حالب و مثانه شوند، جراحی PCNL یا جراحی بسته ی سنگ کلیه (از طریق شکاف در پوست) انجام می شود. در این جراحی، جراح یک برش بسیار کوچک درکمر بیمار ایجاد کرده تا از طریق همین شکاف، سنگ‌های داخل کلیه را استخراج کند. جراح پس از وارد کردن لنز نفروسکوپ و شیت نفروسکوپی، یک لوله‌ی توخالی (سوند) را از طریق این شکاف وارد کلیه می کند و سپس یک تیوب مخصوص سنگ‌شکن را از طریق این لوله وارد کلیه می‌کند و پس از شکستن سنگ‌ها، آن‌ها را از طریق لوله‌ی مذکور و با استفاده از یک فورسپس مخصوص از کلیه خارج می‌کند. برای انجام این عمل ممکن است از بیهوشی عمومی، موضعی یا نخاعی استفاده شود. شرکت نیپاک ست ابزار دائم مصرف ست نفروسکوپی را از محصولات کمپانی Amnotec وارد کرده و به مراکز درمانی ارائه می دهد.

دانلود کاتالوگ
کابل های مونوپلار و بای پلار الکتروسرجری

به منظور استفاده از ابزار الکتروسرجری در اعمال جراحی اندوسکوپیک اعم از جراحی های لاپاروسکوپی، اورولوژی، هیستروسکوپی و آرتروسکوپی نیاز است ابزار مذکور از طریق یک کابل مخصوص به دستگاه الکتروکوتر اتاق عمل متصل شود. بدیهی است با توجه به تعدّد ابزار الکتروسرجری و همچنین استانداردهای متفاوت (در پورت های مربوط به کابل) در برندهای مختلف الکتروکوتر، کابل های متعددی در اتاق عمل استفاده می شوند. از این رو به منظور راه اندازی ابزار الکتروسرجری انتخاب کابل متناسب با ابزار و الکتروکوتر امری ضروری به نظر می رسد. کمپانی Bissinger یکی از شرکت های اصلی تولیدکننده ی ابزار جانبی الکتروکوتر در جهان به حساب می آید. این کمپانی تولیدکننده ی کابل های مخصوص ابزار الکتروسرجری با انواع فیش ها (جهت اتصال به کوترهای مختلف) بوده و محصولات این بخش را در دو مدل مونوپلار و بایپولار ارائه می کند.

دانلود کاتالوگ