گوش و حلق و بینی

گوش و حلق و بینی

یکی از شاخه های علم پزشکی معاینه و جراحی گوش و حلق و بینی و اعضای مرتبط با آن هاست. با پیشرفت تکنولوژی های مربوط به پردازش سیگنال، پردازش گفتار و تکنیک های تصویربرداری در دهه های گذشته، تجهیزات و ابزار مربوط به این گرایش از علم پزشکی با تنوع و تعدد زیادی پیدا کرده است. شرکت نیپاک نماینده ی کمپانی Otopront آلمان است و انواع یونیت های معاینه گوش و حلق و بینی، دستگاه های اندوویژن، آئودیومتر، استروبوسکوپ، میکروسکوپ ، رینومتری و ... را به مراکز درمانی ارائه می-کند. محصولات این کمپانی سال هاست در بهترین کلینیک ها و مراکز درمانی کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

یونیت های ENT

کمپانی Otopront اولین تولیدکننده ی یونیت های ENT در آلمان محسوب می شود و یونیت ها را با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه ی فولادی در مدل های متنوع و مطابق درخواست پزشکان ارائه می دهد. پزشکان حتی می توانند هنگام سفارش یونیت، رنگ مجموعه را خود انتخاب نمایند. این کمپانی همچنین انواع صندلی های معاینه مخصوص بیمار و پزشک را با امکانات متنوع تولید کرده و مجموعه ی کاملی از تجهیزات معاینه را مطابق سلیقه ی متخصصان ENT به آنان ارائه می کند.

دانلود کاتالوگ
یونیت های اندوویژن ENT

کمپانی Otopront به منظور کامل کردن مجموعه ی تجهیزات گوش و حلق و بینی، ست های اندوویژن مخصوص معاینه را در مدل های مختلف به متخصصان ENT پیشنهاد می دهد. این مجموعه شامل ست های Compact، منابع نور قابل حمل انواع لنزهای تلسکوپی و یونیت های دوربین تک چیپ و سه چیپ است. این تجهیزات در کنار یونیت های ENT مجموعه ای کامل را جهت معاینه و مشاهده ی کامل نقاط مختلف گوش و حلق و بینی بیمار در اختیار پزشکان قرار می دهد.

دانلود کاتالوگ
دستگاه های تشخیصی ENT

کمپانی Otopront علاوه بر یونیت ها و ست های اندوویژن ENT، مجموعه ای از دستگاه های مختلف را برای بررسی، معاینه و پردازش گوش و حلق و بینی بیماران ارائه می کند. این مجموعه شامل دستگاه های آئودیومتر، آئودیومتر ساقه ی مغز، استروبوسکوپ، اِکوسکوپ، میکروسکوپ ، دستگاه رینومتری، رینوفلومتری، آموزش بیوفیدبک و ... است و تحت سفارش از کمپانی Otopront وارد می شود.

دانلود کاتالوگ
هدلایت

کمپانی Otopront به منظور معاینه ی بهتر بیماران، انواع مختلفی از هدلایت (با کابل و بدون کابل) را به پزشکان ارائه می دهد. هدلایت های این کمپانی از قابلیت تنظیم شدت نور و فاصله ی کانونی برخوردار بوده و هدلایت های بی سیم نیز دارای باتری های شارژی هستند.

دانلود کاتالوگ
لنزهای جراحی اندوسکوپی

در این قسمت شما می توانید با محصولات کمپانیINNOVIEW آشنا شوید. این محصولات شامل لنزهای تلسکوپی مرسوم مورد استفاده در اعمال جراحی درون بین (اندوسکوپی) است. تجربه ی طولانی این کمپانی در ساخت و تولید انواع لنزهای تلسکوپی باعث شده تا لنزهای Innoview تمامی مشخصات لازم برای یک محصول درجه یک را دارا باشند. در صورت نیاز به لنزهای تلسکوپی دیگر، می توانید محصول درخواستی خود را از طریق شرکت نیپاک به کمپانی Innoview در آلمان سفارش دهید.
• همه ی محصولات دارای علامت autoclavable (134°C / 273°F) ، با دستگاه اتوکلاو قابل استریل هستند. کمپانی Innoview اتوکلاو شدن این دسته از محصولات را تا 18 ماه ضمانت می کند.
• بزرگنمایی عدسی ها به گونه ای است که حتی در مواقعی که محل جراحی از لنز دور است، جراحی به راحتی انجام می شود.
• جهت دید راحت در تمامی لنزها براساس نوع جراحی
• شدت روشنایی درخشان و وضوح بالای کریستالی
• ارائه ی رنگ واقعی و تمرکز یکنواخت روی کل تصویر
• عمق میدان بهینه بر اساس نوع جراحی
• تمام قسمت های فلزی لنزها از فولاد ضدزنگ ساخته شده و نسبت به لنزهای کمپانی های شناخته شده ی دیگر که از آلیاژ کروم و برنج در بدنه ی لنزهایشان استفاده می کنند برتری دارد.
• همه ی لنزها با سیستم STORZ سازگارند و در صورت نیاز مرکز به سازگاری با بقیه ی برندها، لنز مناسب تحت سفارش قرار می گیرد.
• همه ی لنزها دارای آداپتور اتصال به کابل نور سرد کمپانی های دیگر می باشد (Storz, Olympus, Wolf, ACMI).

دانلود کاتالوگ
فورسپس های بایپلار

از مهمترین کاربردهای ابزار بایپولار الکتروکوتر، استفاده از آن ها در جراحی های مغز و اعصاب می باشد. جداسازی تومورهای سیستم عصبی و سوزاندن دقیق بافت های مورد نظر با استفاده از ابزار الکتروسرجری یکی از چالش-برانگیزترین مراحل این نوع جراحی است، چرا که جداسازی و سوزاندن بافت های ناخواسته در سیستم عصبی باعث خونریزی و حتی از بین رفتن بافت های حیاتی شده و می تواند آسیب های جبران ناپذیری برای بیمار به همراه داشته باشد. لذا ضروری است ابزاری که در این بخش مورد استفاده قرار می گیرد از طراحی و کیفیت مناسب برخوردار بوده و مواد استفاده شده در آن ها رسانش بالایی داشته تا به راحتی بافت تحت جراحی را بسوزانند. همچنین این ابزار باید امکان استریل با اتوکلاو را داشته باشند تا با درصد اطمینان بالاتری مجدداً مورد استفاده قرار بگیرند. فورسپس های بایپولار Bissinger که در انواع جراحی های مغز و اعصاب استفاده می شوند، تنوع فراوانی داشته و به لحاظ کیفی از بهترین محصولات دنیا در این حوزه می باشند. این فورسپس ها در دو جنس معمولی (آبی رنگ) و Non-stick ساخته شده و در اندازه ها و مدل های مختلف طراحی و ارائه می گردد. فورسپس های Non-stick بیسینگر به دلیل استفاده از آلیاژ نقره و مس در سر فورسپس، رسانش این مدل را تا حد زیادی افزایش داده است. در نتیجه هنگام استفاده از فورسپس های Non-stick، بافت به سر فورسپس نمی چسبد و نیازی به شستشو حین جراحی نخواهد بود. استفاده از فورسپس های Non-stick زمان جراحی را کاهش داده و دقت جراحی را به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. محدوده ی طول فورسپس های معمولی و Non-stick از ۱۱ تا ۲۴ سانتی متر و ضخامت سر (tip) فورسپس ها ۰,۳، ۰.۶، ۱ و ۲ میلی متر می باشد. همچنین فورسپس های بایپولار Bissinger در مدل های مستقیم سرصاف، مستقیم سرکج، بایونت سرصاف و بایونت سرکج ساخته شده تا مجموعه ی کاملی از ابزار بایپولار را برای تمامی جراحی های این حوزه فراهم نماید. فورسپس های بایپولار علاوه بر جراحی های مغز و اعصاب در جراحی های ENT و پیوند نیز استفاده ی گسترده ای داشته و برای انعقاد بافت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

دانلود کاتالوگ
فورسپس های میکروسرجری بایپولار

علی رغم ارائه ی فورسپس های بایپولار در اندازه ها و مدل های متنوع، در برخی از جراحی ها مثل جراحی قاعده ی جمجمه در حوزه ی مغز و اعصاب و یا جراحی سینوس در حوزه ی ENT، دسترسی به برخی بافت ها بسیار مشکل است، لذا ضروری است از ابزاری با طراحی ویژه استفاده شود که علاوه بر ظرافت بالا کارایی لازم جهت دسترسی به نقاط مختلف جمجمه را داشته باشد. در این راستا کمپانی Bissinger با به کارگیری از فناوری های روز دنیا هر ساله ابزار متنوعی را به جراحان ارائه می دهد. از جمله ی این ابزار می توان الکترودهای بایپولار مدل میکرودام (Microdome) و میتراس (Mithras) را نام برد. این دو مدل الکترود به دلیل قرار دادن دو قطب ابزار داخل یک استوانه ی باریک، در حفره های مختلف جمجمه و دهانه ی بینی گیر نمی کند. طراحی ویژه این دسته از فورسپس ها امکان دسترسی جراح به بافت های دور از دسترس را می دهد و همچنین انعقاد نقاط بسیار کوچک را میسر می سازد. کمپانی Bissinger این دو مدل ابزار بایپولار را در سایزها و شکل های مختلف به جراحان پیشنهاد می کند.

دانلود کاتالوگ