لاپاروسکوپی

لاپاروسکوپی

لاپاراسکوپی یا پهلوبینی(Laparoscopy) نوعی تکنیک برای درون‌بینی شکم (حفره صفاق) و لگن است. لاپاراسکوپی در برخی موارد اقدامی تشخیصی و در بیشتر کاربردها با هدف درمان انجام می شود مانند آپاندکتومی به روش لاپاراسکوپی یا کوله‌سیستکتومی لاپاراسکوپیک. این تکنیک در سالهای اخیر به دلیل کاهش زمان بستری بیمار در بیمارستان، کاهش درد و کوچکی برش عمل مورد استقبال قرار گرفته‌اند. شرکت نیپاک نماینده ی انحصاری محصولات لاپاروسکوپی دو کمپانی Bissinger وAmnotec آلمان در ایران می باشد. این محصولات تنوع فراوانی داشته و در دسته های مختلف قرار می گیرند. عمده ی تمرکز شرکت نیپاک بر ارائه ی دستگاه ها و ابزار دائم مصرف جراحی لاپاروسکوپی می باشد.

لنزهای جراحی اندوسکوپی

در این قسمت شما می توانید با محصولات کمپانیINNOVIEW آشنا شوید. این محصولات شامل لنزهای تلسکوپی مرسوم مورد استفاده در اعمال جراحی درون بین (اندوسکوپی) است. تجربه ی طولانی این کمپانی در ساخت و تولید انواع لنزهای تلسکوپی باعث شده تا لنزهای Innoview تمامی مشخصات لازم برای یک محصول درجه یک را دارا باشند. در صورت نیاز به لنزهای تلسکوپی دیگر، می توانید محصول درخواستی خود را از طریق شرکت نیپاک به کمپانی Innoview در آلمان سفارش دهید.
• همه ی محصولات دارای علامت autoclavable (134°C / 273°F) ، با دستگاه اتوکلاو قابل استریل هستند. کمپانی Innoview اتوکلاو شدن این دسته از محصولات را تا 18 ماه ضمانت می کند.
• بزرگنمایی عدسی ها به گونه ای است که حتی در مواقعی که محل جراحی از لنز دور است، جراحی به راحتی انجام می شود.
• جهت دید راحت در تمامی لنزها براساس نوع جراحی
• شدت روشنایی درخشان و وضوح بالای کریستالی
• ارائه ی رنگ واقعی و تمرکز یکنواخت روی کل تصویر
• عمق میدان بهینه بر اساس نوع جراحی
• تمام قسمت های فلزی لنزها از فولاد ضدزنگ ساخته شده و نسبت به لنزهای کمپانی های شناخته شده ی دیگر که از آلیاژ کروم و برنج در بدنه ی لنزهایشان استفاده می کنند برتری دارد.
• همه ی لنزها با سیستم STORZ سازگارند و در صورت نیاز مرکز به سازگاری با بقیه ی برندها، لنز مناسب تحت سفارش قرار می گیرد.
• همه ی لنزها دارای آداپتور اتصال به کابل نور سرد کمپانی های دیگر می باشد (Storz, Olympus, Wolf, ACMI).

دانلود کاتالوگ
یونیت های جراحی اندوسکوپی

در هریک از جراحی های اندوسکوپی که در گروه های جراحی عمومی، لاپاروسکوپی، اورولوژی و زنان برگزار می شود، بسته به نوع جراحی مجموعه ای از دستگاه ها (یونیت) مورد استفاده قرار گرفته و به همراه ابزار مخصوص آن جراحی، ست جراحی را تشکیل می دهند. در تمام جراحی های درون بین (اندوسکوپیک) حداقل به یک مانیتور پزشکی، منبع نور سرد، دوربین، هد دوربین و پمپ مناسب برای جراحی مورد نظر نیاز است. همچنین با توجه به نوع جراحی، دستگاه هایی از قبیل اینسافلیتور (جراحی لاپاروسکوپی) و شِیور (جراحی آرتروسکوپی) مورد استفاده قرار می گیرند. از طرفی برخی مراکز جهت ثبت اطلاعات اعمال جراحی (شامل فیلم و تصاویر) از سیستمی برای آرشیو اطلاعات جراحی ها استفاده می کنند. شرکت نیپاک نماینده ی انحصاری یونیت های لاپاروسکوپی، اورولوژی، هیستروسکوپی و آرتروسکوپی از کمپانیAmnotec آلمان در ایران می باشد و دستگاه های فوق را به مراکز درمانی ارائه می نماید.

دانلود کاتالوگ
ابزار الکتروسرجری جراحی اندوسکوپی

یک دسته از مهم ترین ابزار لاپاروسکوپی و زنان ابزاری هستند که با اتصال به جریان فرکانس بالا (تولید شده توسط دستگاه الکتروکوتر) جهت انعقاد و برش بافت های داخلی بیمار تحت جراحی استفاده می شوند. این ابزار شامل انواع هوک، دسته، شفت و اشکال مختلفی از اینزرت (مغزی) می باشند. شرکت نیپاک نماینده ی انحصاری انواع گرسپرها و هوک های دائم مصرف لاپاروسکوپی از کمپانیBissinger آلمان در ایران بوده و این ابزار را در دو مدل مونوپلار و بایپولار ارائه می کند.

دانلود کاتالوگ
ابزار دائم مصرف لاپاروسکوپی

در تمامی جراحی های لاپاروسکوپی علاوه بر یونیت ها و ابزار الکتروسرجری، لازم است ابزار مختلفی در مراحل مختلف جراحی مورد استفاده قرار بگیرند. این ابزار تنوع فراوانی داشته و بسته به نوع جراحی متفاوت می باشند. ابزار فوق شامل انواع تروکار، سوزن وِرِس، سوزنگیر، تیوب های ساکشن -ایریگیشن، سوزن تخلیه، فشیال کلوژه، نات پوشر (گاید گره)، انواع رترکتور، همولاک، کلیپ اپلایر و ... می-باشد. شرکت نیپاک نماینده ی انحصاری انواع ابزار های دائم مصرف لاپاروسکوپی از کمپانی Amnotec آلمان در ایران می باشد و جهت تکمیل مجموعه ی ابزار لاپاروسکوپی محصولات فوق را به مراکز درمانی ارائه می کند.

دانلود کاتالوگ
کابل های مونوپلار و بای پولار الکتروسرجری

به منظور استفاده از ابزار الکتروسرجری در اعمال جراحی اندوسکوپیک اعم از جراحی های لاپاروسکوپی، اورولوژی، هیستروسکوپی و آرتروسکوپی نیاز است ابزار مذکور از طریق یک کابل مخصوص به دستگاه الکتروکوتر اتاق عمل متصل شود. بدیهی است با توجه به تعدّد ابزار الکتروسرجری و همچنین استانداردهای متفاوت (در پورت های مربوط به کابل) در برندهای مختلف الکتروکوتر، کابل های متعددی در اتاق عمل استفاده می شوند. از این رو به منظور راه اندازی ابزار الکتروسرجری انتخاب کابل متناسب با ابزار و الکتروکوتر امری ضروری به نظر می رسد. کمپانی Bissinger یکی از شرکت های اصلی تولیدکننده ی ابزار جانبی الکتروکوتر در جهان به حساب می آید. این کمپانی تولیدکننده ی کابل های مخصوص ابزار الکتروسرجری با انواع فیش ها (جهت اتصال به کوترهای مختلف) بوده و محصولات این بخش را در دو مدل مونوپلار و بایپولار ارائه می کند.

دانلود کاتالوگ